Archiwum: lekarze

lekarze

Jakiego typu jest najlepszy sposób na usunięcie zmian skórnych typu włókniaki? Czy warto korzystać z laserów?

Włókniaki to zmiany skórne, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Psują nasza samoocenę, są nieestetyczne i denerwujące.W jaki sposób powstają? Jest wiele różnych powodów. Mają szansepojawiać się w efekcie uszkodzeń, ale też zmian hormonalnych czy predyspozycji jakie wykazują geny lub oddziaływania otoczenia. Możemy je zniwelować chirurgicznie i przy pomocy lasera.

Rady, jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to kłopot niejednej kobiety. Niestety tylko wyjątki idą do lekarza, ponieważ wstydzą się powyższej dolegliwości, mimo iż można sobie z nią dać radę. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto przeważnie zmaga się z tym niedomaganiem. To zwykle panie po 60-tym roku życia, jednak zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, najczęściej po przebytej ciąży.

Jak najlepiej przygotować się do odbycia badania medycznych kolonoskopii

Czasem nawet nie wiemy, na jakie zabiegi możemy zostać skierowani. Ale doktorzy chcą naszego dobra i może okazać się, że jest to związane z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Gdy dociera do nas słowo kolonoskopia nie zawsze zdajemy sobie sprawę, z czym wiąże się takie badanie. Otóż kolonoskopia wiąże się z wprowadzeniem przez odbyt wziernika, żeby obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale badanie w różnych sytuacjach jest po prostu niezbędne, a jak wiadomo zdrowie jest najważniejsze i jeżeli tylko dzięki takiemu badaniu można odkryć powody naszych kłopotów to nie ma, nad czym dumać.